Warsztaty


09:00 - 13:00
Szkoła terapii nerkozastępczych

Szkolenie pod patronatem Sekcji Płynoterapii i Hemostazy oraz Sekcji Intensywnej Terapii PTAiIT

 

 

09:00 - 09:20
Kiedy rozpocząć i kiedy zakończyć CRRT?


09:20 - 09:40
Dostęp naczyniowy podczas CRRT

 

09:40 - 10:00
Antykoagulacja regionalna vs systemowa
10:00 - 10:20
Plazmafereza
10:20 - 10:40
Dyskusja
10:40 - 11:00
Przerwa kawowa
11:00 - 13:00
Warsztaty praktyczne
11:30 - 12:00
Dyskusja
09:00 - 13:00
Monitorowanie hemodynamiczne w OIT i na bloku operacyjnym

Szkolenie pod patronatem Sekcji Intensywnej Terapii PTAiIT

 

 

09:00 - 09:20
Metody monitorowania funkcji i dynamiki układu krążenia
09:20 - 09:40
Ocena podatności na płynoterapię
09:40 - 10:00
Cewnik Swana-Ganza
10:00 - 10:20
Algorytmy terapeutyczne
10:20 - 13:00
Warsztaty praktyczne
09:00 - 13:00
Critical Care USG (Górnośląska Szkoła Ultrasonografii)

Szkolenie pod patronatem Sekcji Ultrasonografii i Echokardiografii PTAiIT

  • Podstawy echokardiografii
  • Ultrasonografia płuc i przepony
  • Protokół EFAST
  • Kaniulacja naczyń pod kontrolą USG

 

09:00 - 13:00
Warsztaty z USG (Górnośląska Szkoła Ultrasonografii)

Szkolenie pod patronatem Sekcji Znieczulenia Regionalnego i Terapii Bólu PTAiIT

 

 

Blokady przedziałowe w obrębie brzucha:

Blokada płaszczyzny mięśnia poprzecznego brzucha (TAP Block), Blokada nerwu biodrowo-podbrzusznego i biodrowo-pachwinowego, Blokada osłonki mięśnia prostego brzucha (rectussheathblock), Blokada przedziału mięśnia czworobocznego lędźwi (QLB I, II i III)

Blokady przedziałowe w obrębie klaki piersiowej:

Blokada przykręgowa odcinku piersiowym (PVB), Blokada płaszczyzny mięśnia prostownika grzbietu (ESP block), PECS I oraz PECS II

Ćwiczenia teoretyczne oraz ćwiczenia na modelach
09:00 - 13:00
Leczenie żywieniowe

Pod patronatem Sekcji Intensywnej Terapii PTAiIT

Kwalifikacja do żywienia i ogólne zasady żywienia w intensywnej terapii
Żywienie kompletne w OIT
Żywienie krytycznie chorych i chorych w okresie okołooperacyjnym – analiza scenariuszy klinicznych
Przerwa kawowa
Dostępy w żywieniu do- i pozajelitowym
Kontrola zalegania pokarmu oraz zaburzenia perystaltyki
Dyskusja
09:00 - 13:00
Critical Care USG (Górnośląska Szkoła Ultrasonografii)

Szkolenie pod patronatem Sekcji Ultrasonografii i Echokardiografii PTAiIT

  • Podstawy echokardiografii
  • Ultrasonografia płuc i przepony
  • Protokół EFAST
  • Kaniulacja naczyń pod kontrolą USG

 

09:00 - 13:00
Warsztaty z USG (Górnośląska Szkoła Ultrasonografii)

Szkolenie pod patronatem Sekcji Znieczulenia Regionalnego i Terapii Bólu PTAiIT

 

 

Blokady przedziałowe w obrębie brzucha:

Blokada płaszczyzny mięśnia poprzecznego brzucha (TAP Block), Blokada nerwu biodrowo-podbrzusznego i biodrowo-pachwinowego, Blokada osłonki mięśnia prostego brzucha (rectussheathblock), Blokada przedziału mięśnia czworobocznego lędźwi (QLB I, II i III)

Blokady przedziałowe w obrębie klaki piersiowej:

Blokada przykręgowa odcinku piersiowym (PVB), Blokada płaszczyzny mięśnia prostownika grzbietu (ESP block), PECS I oraz PECS II

Ćwiczenia teoretyczne oraz ćwiczenia na modelach
Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.